Англійська з 2 років – не тренд, а потреба сучасного світу!

Вік дітей, яких батьки віддають на навчання англійській, за кілька років показово зменшився. Для багатьох стало нормою навчати іноземній мові практично з 2 років. Про те, чи справді це допоможе в майбутньому на якісному рівні опанувати іноземну мову, що треба враховувати під час роботи з дітьми дошкільного віку, ділиться викладач англійської, психолог Наталя Євсейчик.
Наталя Євсейчик – випускниця Ніжинського державного педагогічного університету ім. М. Гоголя. За фахом – викладач англійської та української мови, практичний психолог. Викладає англійську для дітей віком 2 – 7 років понад 8 років. Авторка методик роботи з дошкільнятами, працює з дітьми в київському Центрі освіти для дітей «Окешка».

Коли найкраще залучати дитину до вивчення іноземної мови?

З мого 8-річного досвіду, чим раніше дитина починає вивчати іноземну мову, тим легше і природніше вона буде почуватися в ній. Насправді, діти дуже легко засвоюють новий матеріал, особливості їхньої пам’яті дозволяють вбирати багато нових слів. Якось я підрахувала, що мої учні у 4-річному віці знають вже 120 англійських дієслів, іменників і прикметників у рази більше. Тому, якщо з дитиною систематично і постійно говорити англійською, то вже у віці 4 – 5 років вона буде легко спілкуватися навіть у публічному просторі з іноземцями. Я неодноразово була свідком, як діти природньо переходили на англійську в іноземному середовищі. І це вражає, бо перед людиною, яка у більш пізньому віці починає вивчати приміром англійську, завжди виникає цей своєрідний бар’єр: «як правильно сказати?», «чи мене зрозуміють?», «чи я не буду виглядати смішно?». Дитина ж легко вписується в іноземний простір, не має такої психологічної проблеми. Тому, віддаючи свою дитину у віці 2 років на навчання іноземній, ви робите інвестицію у її майбутнє. Вона, окрім знань, одержує ще й впевненість у собі та своїх здібностях.

 

Ігрова форма у роботі з дошкільнятами – запорука вивчення іноземної мови!

Для дошкільнят вивчення іноземної мови, як і будь-яка інша розумова діяльність, проходить легко та цікаво, якщо викладач обирає для себе ігрову форму. Коли ти вивчаєш назви звірів, ти обов’язково маєш помандрувати зі своїми маленькими друзями до віртуально лісу. Якщо хочеш, аби твої вихованці знали, як називаються страви, то мусиш створити для них атмосферу справжнього ресторану. Залучати їхні улюблені іграшки до гри, говорити на теми їхніх захоплень – усе це допомагає їм невимушено і просто засвоювати іноземну мову. При цьому, викладач обов’язково має підключити у «мовну гру» пісні і танці, які допоможуть дітям відчувати себе затишно під час уроку.

Про роль батьків у вивченні іноземної мови.

Якщо ви, батьки, володієте іноземною, яку паралельно вивчає ваша дитина, то я б дуже радила знаходити хоча б годину, аби поспілкуватися з нею цієї мовою. Однак маю вагоме застереження. Мова не йде про типову практику: а давай вивчимо віршика, чи повторимо слова, які ви вивчали на уроці. На жаль, така форма не лише не цікавитиме дитину, а й практично не матиме результату. Набагато більшу користь принесе звичайне спілкування на будь-які теми, прості запитання про те, що цікавого зробила ваша дитина, з якою іграшкою їй сьогодні хочеться грати і чому. Повірте, така форма дозволить дитині легко переключитися і більше того, на слух сприймати навіть складні слова і фрази. А якщо вам вдається робити такі мовні ігри – традицією родини, то за кілька місяців будете радіти тому, як ваша дитина легко заговорить англійською з вашими друзями і колегами по роботі.

 

Чи допоможе дитині навчання з носієм мови?

Носій мови – не панацея для вивчення іноземної. Звісно, слухати носія, засвоювати інтонацію його мови, знайомитися зі сталими конструкціями, які він використовує – це важлива складова. Однак не є вирішенням усіх питань. Найперше, я раджу батькам знайти професіонала – людину, яка має фахову освіту, яка розуміється на психологічних особливостях дітей, яка володіє методикою викладання. Звісно, такі професіонали – носії мови – також працюють в Україні. Але, повірте, й українські викладачі є фаховими і, можливо, саме вони швидше знайдуть підхід до вашої дитини.

Групові чи індивідуальні заняття для досягнення найкращого результату вивчення іноземної?

Коли ми говоримо про навчання дошкільнят, то маємо врахувати, що їхньою провідною діяльністю є гра. Тому, за моїм переконанням, найкраще дошкільнята засвоюють матеріал у невеликій групі – 5 – 6 дітей. Тут вони запалюють один одного, спілкуються між собою, «заражають» емоцією, а відтак створюється природна атмосфера навчання, ситуація спілкування у реальному світі. Коли ж ти з маленькою дитиною залишаєшся віч-на-віч, то не можеш, як би не хотів, відійти від ситуації дорослий – дитина. Відтак, особисто я радила б віддавати дітей у групу. До речі, зверніть увагу, що дітей дошкільного віку для навчання іноземній мові варто ділити на такі вікові групи: 2 – 3 роки, 3 – 4 роки, 5 – 6 років. Саме такий поділ дозволить досягти максимального результату дітям під час навчання і відповідає психологічним особливостям дітей. Також при роботі з дошкільнятами варто пам’ятати, що види вашої діяльності мають постійно змінюватися, аби діти не втомлювалися. А у вашій кишені завжди має бути якесь диво, аби ви могли ним не лише здивувати учнів, а й знову прикути увагу до себе і до уроку.

 

Поради молодим спеціалістам, які хочуть спробувати себе у ролі вчителя іноземної для дошкільнят.

Найперше, не зволікайте і спробуйте. Я також не одразу почала працювати з такою аудиторією. Однак коли зробила свій перший урок, зрозуміла, що мені це дуже подобається. А згодом побачила, який неймовірно успішний результат в англійській показують мої учні. Звісно, вам потрібно пам’ятати, що на уроці ви маєте гратися в ті самі ігри, що й ваші учні, вам потрібно забути про власний вік і стати такою ж дитиною. Лише з ремаркою: ви трішечки доросліші і несете відповідальність за своїх учнів.

Отримати останні новини

Subscribe to our newsletter to receive updates about our services